Seminar Marktontwikkelingen Inburgeren

Er zijn veel veranderingen op tilt in de inburgering en het Blik op Werk Keurmerk. Op 21 juni van 13.00 uur tot 17.00 uur organiseren het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en Stichting Blik op Werk in het Beatrixtheater een seminar over marktontwikkelingen op het gebied van inburgering.

Wet
Onlangs is de wijziging van de Wet inburgering in de Tweede Kamer aanvaard, binnenkort zal de Eerste Kamer zich hierover buigen. Onder de huidige wet krijgen de meeste inburgeraars een gratis cursus en examen door de gemeente aangeboden. In de gewijzigde wet staat de eigen verantwoordelijkheid van de inburgeraar centraal en zal hij zijn cursus en examen zelf moeten bekostigen. En dan is er het initiatiefwetsvoorstel over een taaleis in de Wet werk en bijstand.

Markt
Met de wijziging van het inburgeringsstelsel verandert ook de markt van inburgering. Het zal veranderen van een markt waarbij gemeenten standaard inburgeringscursussen inkopen, naar een markt waarbij de vraag van individuele inburgeraars centraal staat.

Doelgroep
De omvang van de doelgroep van inburgering wordt kleiner. Daar staat tegenover dat er de afgelopen periode veel Europese arbeidsmigranten in Nederland zijn komen werken, die weliswaar niet inburgeringsplichtig zijn, maar wel een potentiĆ«le doelgroep zijn voor Nederlandse taalles.  En dan is er het initiatiefwetsvoorstel over een taaleis in de Wet werk en bijstand.

Examen
Het inburgeringsexamen verandert, hetgeen van invloed zou kunnen zijn op de inhoud van het lesmateriaal.

Keurmerk
Het Blik op Werk Keurmerk krijgt een nog belangrijkere rol in de kwaliteitsborging voor de consument. De site van het Keurmerk wordt een podium waar taalaanbieders zich met hun aanbod kunnen presenteren aan de inburgeraar. Het keurmerk zelf is op onderdelen vereenvoudigd.

Binnenkort volgt een verslag van dit seminar op ons blog.

Meer informatie

0900 25 45 679 (€ 0,10 pm)

Hoofdmenu

Algemene zoekfunctie